Zwalczanie pluskiew Warszawa

Zwalczanie pluskiew Warszawa – jak zapobiegać inwazjom? 

Wyeliminowanie pluskiew może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Nie wyrzucaj wszystkich swoich rzeczy, ponieważ większość z nich można leczyć i uratować. Wyrzucanie rzeczy jest kosztowne, może przenosić pluskwy do domów innych ludzi i może powodować większy stres.

Zmniejsz liczbę kryjówek — posprzątaj bałagan

Zagracony dom zapewnia więcej miejsc do ukrycia się pluskiew i utrudnia ich lokalizowanie i leczenie. Jeśli pluskwy są w twoim materacu, użycie specjalnych pokrowców na pluskwy (obudowy) na materacu i sprężynach skrzynkowych utrudni pluskwy dotarcie do ciebie podczas snu. Pozostaw osłonki na rok. Pamiętaj, aby kupić produkt, który został przetestowany pod kątem pluskiew i jest wystarczająco mocny, aby przetrwać cały rok bez rozdzierania. Dowiedz się więcej: https://www.foxzwalczanieszkodnikow.pl/oferta/dezynsekcja/pluskwa.

Podczas gdy zamrażanie może zabić pluskwy, temperatura musi pozostać bardzo niska przez długi czas. Domowe zamrażarki mogą nie być wystarczająco zimne, aby zabić pluskwy; zawsze używaj termometru, aby dokładnie sprawdzić temperaturę. Wystawianie rzeczy na zewnątrz w ujemnych temperaturach może zabić pluskwy, ale istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na powodzenie tej metody.

Usuń pluskwy za pomocą ciepła, ale bądź bardzo ostrożny

Podniesienie temperatury w pomieszczeniu za pomocą termostatu lub grzejników nie załatwi sprawy. Do skutecznej obróbki cieplnej konieczne jest specjalne wyposażenie i bardzo wysokie temperatury. Czarne plastikowe torby na słońcu mogą zabijać pluskwy w bagażu lub małych przedmiotach, jeśli zawartość wystarczająco się nagrzeje. Pluskwy giną, gdy temperatura ich ciała osiągnie 45°C (113°F). Aby zabić pluskwy za pomocą ciepła, pomieszczenie lub pojemnik musi być jeszcze cieplejszy, aby zapewnić stałe ciepło docierające do pluskiew bez względu na to, gdzie się ukrywają.

Dokładne odkurzanie może pozbyć się niektórych pluskiew. Ostrożnie odkurz dywaniki, podłogi, meble tapicerowane, ramy łóżek, pod łóżkami, wokół nóg łóżek oraz wszystkie pęknięcia i szczeliny w całym pokoju. Zmieniaj torbę po każdym użyciu, aby pluskwy nie mogły uciec. Umieść zużytą torebkę w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie i wyrzuć do zewnętrznego kosza na śmieci.