Wynajem samochodów do firmy – poradnik

Założenie firmy nie jest trudnym zadaniem, jednak jej rozwój i utrzymanie już tak. Sam pomysł to niestety zdecydowanie za mało, aby móc osiągnąć sukces, najczęściej potrzebne są także pieniądze. Na początku działalności może być ciężko, bo zazwyczaj przedsiębiorcy mają mocno ograniczony budżet, są na to jednak pewne sposoby. Można zdecydować się na leasing albo wynajem długoterminowy renault. Dzięki temu można zaoszczędzić zarówno dużo czasu, jak i pieniędzy. 

Leasing czy wynajem długoterminowy

Wielu przedsiębiorców stoi przed trudnym wyborem, no bo co bardziej się opłaca leasing, czy wynajem samochodów firmowych? Choć poprawna odpowiedź sama ciśnie się na usta to prawda jest taka, że wcale nie jest to takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Mimo, że rzeczywiście leasing jest korzystniejszy pod względem finansowym, to wymaga od nas poświęcenia większej ilości czasu, w końcu samochodu muszą być regularnie serwisowane, co jest stanowi obowiązek leasingobiorcy. Wynajem długoterminowy renaulta czy innego popularnego samochodu to dość dobre rozwiązanie, szczególnie jak chcemy skupić się wyłącznie na rozwijaniu biznesu. Czemu warto? Bo o nic nie musimy się martwić, kwestia serwisowania, napraw czy wymiany części na nowe, leży po stronie firmy, która udostępnia nam auta. Dzięki temu unikamy wielu dodatkowych obowiązków i papierkowej roboty, za to możemy oddać się budowaniu firmy i zdobywaniu nowych klientów. Firmy wynajmujące samochody przedsiębiorcom mają zazwyczaj bardzo bogatą ofertę, tak więc bez problemu można znaleźć takie auta, które będą odpowiadać nam w 100%. Co oznacza wynajem długoterminowy samochodów? Podpisujemy umowę i od tej pory za odpowiednią opłatą możemy korzystać z wybranego auta. Zazwyczaj przedsiębiorcy podpisują umowy 12 miesięczne, choć bywają też takie firmy, które wynajmują pojazdy dla firmy przez kilka lat. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Jakie są zalety wynajmu samochodów firmowych?

Mimo, że wynajem długoterminowy renaultów jest obarczony nieco wyższymi kosztami, to takie rozwiązanie ma sporo zalet. Na przykład w momencie awarii samochodu przedsiębiorca może otrzymać auto zastępcze, dzięki temu biznes może prosperować bez żadnych zastojów. Poza tym nie musimy martwić się o żadne kwestie związane z utrzymaniem samochodu, serwisowaniem, dbaniem o regularne przeglądy. Nie trzeba też dokonywać opłaty wstępnej, jak ma to miejsce w przypadku brania samochodu w leasing. Po zakończeniu umowy oddajemy auto do firmy. Wynajem długoterminowy renaulta nie wpływa na zdolność kredytową działalności gospodarczej, to również ważna kwestia. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na leasing czy wynajem długoterminowy, pamiętajmy, aby wybrać samochód, który będzie dopasowany do potrzeby biznesu, to jest najważniejsze.