Wszywka alkoholowa – duża szansa dla osób uzależnionych

Jesteś w sytuacji, w której wiesz, alkohol zaczyna rządzić Twoim życiem, ale nie jesteś w stanie pozwolić sobie na leczenie w ośrodku zamkniętym i wiesz, ze inne terapie są względem ciebie nieskuteczne, warto zastanowić się nad wszywką alkoholową. Wiele osób jest do niej sceptycznie nastawiona, bojąc się o swoje zdrowie. Poniżej opowiemy, czy jest się czego bać.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa jest jedną z metod wspomagających meczenie uzależnienia alkoholowego. Umieszcza się ją pod skórą. Jest niewidzialna gołym okiem i nie przeszkadza w codziennym, normalnym funkcjonowaniu. Wszywki alkoholowe Warszawa są coraz popularniejsze. Dlaczego? Ponieważ realnie powstrzymują one alkoholików przed spożywaniem niedozwolonych dla nich trunków. Osoba, która jest uzależniona wie, że mając wszywkę nie może spożyć alkoholu, bo będzie mogło skończyć się to dla niej bardzo źle.

Wszywka a zagrożenia po spożyciu alkoholu

Wszywka alkoholowa bardzo często pozwala uzależnionym przestać pić i odzwyczaić organizm od codziennych dawek alkoholu. Taka wstrzemięźliwość przez kilka lub kilkanaście miesięcy prowadzi do tego, że znacznie łatwiej jest wyrwać się z alkoholizmu. Jednakże, przyjmowanie alkoholu w trakcie, kiedy preparat esperal działa, jest bardzo niebezpieczne dla organizmu. Co może przydarzyć się osobie, która wypije alkohol pomimo wszycia esperalu?

Przede wszystkim musi ona liczyć się z różnymi dolegliwościami uczuleniowymi. A wiec, wysypką, zaczerwienieniem skóry, problemami z oddychaniem. Ale to nie wszystko. Może dojść do wielu  znacznie poważniejszych powikłań, łącznie z drgawkami, padaczka, uduszeniem, atakiem serca, zapaleniem wątroby i wielu, wielu innych. Niektóre z osób mają również halucynacje, które mogą doprowadzić do samobójczej śmierci.

Należy jednak podkreślić, że wszywka nie jest groźna, jeżeli osoba uzależniona naprawdę powstrzyma się od kontaktu z alkoholem. W takim przypadku może ona normalnie funkcjonować, chodzić do pracy, uprawiać sporty. Wszywka alkoholowa realnie powstrzymuje przed spożywaniem alkoholu.

Czy jest się czego bać?

Oczywiście że nie, pod warunkiem, że osoba decydująca się na wszywkę jest w pełni świadoma konsekwencji i ma postanowienie odejścia od nałogu. Z całą pewnością możliwość pozbycia się nałogu i perspektywa normalnego życia jest warta poświecenia się. Esperal to preparat powszechnie stosowany na całym świecie. Od lat znany jest także w Polsce. Masz problem alkoholowy? Zastanów się zatem nad właśnie takim rozwiązaniem!