Wspaniały obraz do Twojej kolekcji z aukcji

Szukam wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju obrazu, który dodał do swojej kolekcji sztuki. A może jesteś artystą, który szukasz platformy do sprzedaży swojej pracy. Niezależnie od przypadku, aukcje malarskie to świetny sposób na znalezienie tego specjalnego utworu lub zdobycie pracy przed dużą publicznością potencjalnych nabywców.

O tym należy pamiętać przed rozpoczęciem licytacji

Ale zanim zaczniesz licytować, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym, jak działają aukcje malarskie. W tym przewodniku obejmiemy wszystko, od sposobu znalezienia odpowiedniego domu aukcyjnego, po to, czego szukać w obrazie przed złożeniem oferty. Co to jest aukcja malarska. Polecanym domem aukcyjnym z obrazami jest np: https://artbidy.com/pl/obrazy . Aukcja malarstwa jest po prostu aukcją, na której sprzedawane są obrazy. Mogą one przechowywać domy aukcyjne, galerie, a nawet prywatni sprzedawcy.
Zapewniają platformę dla kupujących i sprzedawców, aby zebrać się na dzieła sztuki. Domy aukcyjne zazwyczaj specjalizują się w niektórych rodzajach sztuki, dlatego ważne jest, aby znaleźć taki, który zajmuje się obrazami, które Cię interesują.

Klasyki wystawiane na aukcjach obrazów

Na przykład, jeśli szukasz starych obrazów mistrzowskich, Sotheby lub Christie byłoby dobrym wyborem. Jeśli jesteś zainteresowany sztuką współczesną, możesz wypróbować Phillips lub Bonhams. Jak działają aukcje malarstwa. Proces licytowania obrazu na aukcji jest stosunkowo prosty. Po znalezieniu domu lub galerii aukcyjnej, która sprzedaje interesujące obrazy, musisz zarejestrować się jako oferent.
Zwykle wymaga to po prostu wypełnienia podstawowych informacji i dostarczenia dowodu tożsamości. Po rozpoczęciu aukcji licytator zacznie od ogłoszenia początkowej oferty każdego obrazu. Licytujący mogą następnie podnieść wiosło, aby zasygnalizować, że chcą złożyć wyższą ofertę.

Przebieg licytacji na aukcji obrazów

Licytator będzie kontynuował między oferentami, dopóki nie pozostanie tylko jeden oferent. Osoba ta będzie zwycięzcą aukcji i będzie musiał zapłacić za obraz za uzgodnioną cenę. Czego należy szukać w obrazie przed licytowaniem. Kiedy rozważasz licytację obrazu, należy pamiętać o kilku rzeczach. Najpierw spójrz na stan obrazu. Czy jest w dobrym stanie, czy ma pewne szkody. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z wszelkich szkód, ponieważ może to wpłynąć na wartość obrazu.
Następnie rozważ przedmiot obrazu. Czym jest obraz. Czy to krajobraz, portret, czy coś innego. Temat może wpływać zarówno na wartość, jak i atrakcyjność obrazu.