Ubezpieczenie na wyjazd – dlaczego jest tak ważne

Podczas pakowania bagażu na wycieczkę marzeń, niewiele osób myśli o zabraniu ubezpieczenia podróżnego. Jednak to duży błąd, ponieważ konsekwencję tego działania mogą być olbrzymie jeśli coś niespodziewanego się stanie. Ten artykuł dostarczy więcej informacji na ten temat.

Ubezpieczenie na wyjazd – dlaczego warto?

Otóż, ubezpieczenie na wyjazd to obowiązkowe wyposażenie każdego pakietu wycieczkowego zakupionego w biurze podróży. Jednak warto dostosować ubezpieczenie na wyjazd według naszych preferencji, ponieważ ubezpieczenie oferowane przez biura podróży są zazwyczaj bardzo okrojone, typu travel insurance basic.

Jeśli zakupisz profesjonalne ubezpieczenie na wyjazd, możesz liczyć na całodobową pomoc polskiego opiekuna przez telefon, który pomoże zorganizować szybką pomoc w twoim miejscu pobytu. Otrzymasz również pomoc sprawdzonych ekspertów medycznych, którzy udzielą ci fachowej i rzetelnej pomocy.

Ubezpieczenie na wyjazd – sporty ekstremalne

Coraz więcej osób uprawia, tzw. sporty ekstremalne, które wymagają specjalnego ubezpieczenia na wyjazd. Takimi sportami są: skoki ze spadochronem, paralotniarstwo, pilotowanie samolotów silnikowych, kolarstwo górskie, jazda na nartach w tym: jazda na muldach i poza wyznaczonymi trasami, a także skoki na bungee. Jeśli zamierzasz uprawiać któryś z tych sportów, powiadom o tym swojego agenta ubezpieczeniowego, który skonstruuje ubezpieczenie, które zapewni ci opiekę w razie wystąpienia wypadku podczas uprawiania jednego z tych sportów ekstremalnych.

Podsumowując, podróżowanie i zwiedzanie może być bezpieczne jeśli posiadasz stosowne ubezpieczenie na wyjazd. Co więcej, jeśli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, takie jak paralotniarstwo lub skoki ze spadochronem, warto tym bardziej wykupić ubezpieczenie.