Samochód z Kanady?

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o samochodach z USA, takie pojazdy cieszą się dużą popularnością. Sprowadzenie samochodu ze Stanu w dalszym ciągu się opłaca, gdyż takie auto może być nawet 30% tańsze od modelu z Europy. Jak wybrać odpowiedni samochód?

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Otóż, samochody z kanady to dobre rozwiązaniem, jednak należy wybierać pośród takich, które miały wyłącznie niewielkie stłuczki. Jak to sprawdzić? Jeżeli wybierzemy auto oznaczone Collision i dokładnie zapoznamy się z jego historią, z pewnością nic nas nie zaskoczy po tym, jak go otrzymamy. Oczywiście prywatni kupcy nie mają względu do historii pojazdu, dlatego najlepiej zdecydować się na współpracę z pośrednikiem. Nie decydujmy się na zakup aut, które są oznaczone, jako szkoda całkowita (Allover), gdyż najprawdopodobniej zanim wyjedziemy na drogę, będziemy musieli przeprowadzić generalny remont. Wybierając samochód z Kanady, należy sprawdzić, jak często był serwisowany i jakie naprawy przeszedł, a także w jakiej kolizji uczestniczył. To da nam pewność, że nie będziemy musieli wykonywać generalnego remontu.

Samochód z USA będzie oczywiście wymagał od nas kilku przeróbek, gdyż trzeba dostosować go do polskiego prawa. Będziemy zobowiązani między innymi do wymiany oświetlenia, a niektórych przypadkach także wydechu czy prędkościomierza.