Samochód na abonament – czy to się opłaca?

Każdego dnia, na całym świecie dochodzi do setek tysięcy transakcji, które dotyczą pojazdów samochodowych. Łatwo domyślić się, że większość z nich dotyczy aut używanych, gdyż obrót ich jest zdecydowanie największy. Wpływa na to oczywiście niska cena oraz spora dostępność. Z drugiej strony, kto nie pragnie użytkować zupełnie nowy samochód, który dopiero co opuścił salon sprzedaży? W takim przypadku niestety mowa o bardzo wysokich kosztach zakupu, szczególnie tego gotówkowego, a wówczas większość z nas niestety nie może sobie pozwolić na krok krok, z uwagi na pewne ograniczenia finansowe. Jedną z alternatyw stanowi abonament samochodowy.

Jeśli poszukujemy opłacalnego rozwiązania, które pozwoli nam tanio pozyskać nowe auto. Samochod na abonement jawi się, jako bardzo atrakcyjna alternatywa, a to szczególnie zważywszy na takie kwestie, jak koszty, szeroki wybór oraz dostępność. Obecnie, coraz więcej firm jest w stanie zaoferować nam usługę tego typu, a klienci znacznie chętniej wybierają ją, jako możliwość użytkowania nowego pojazdu. Czy to jednak faktycznie wyjście, dzięki któremu wyjedziemy na swoje?

Chcesz tanio pozyskać nowych samochód? Abonament może Cię zainteresować

Z uwagi na fakt, że podczas kupna auta w salonie za gotówkę, musimy liczyć się z wydatkiem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, nie będzie to opcja dla każdego. Auto abonament pomija tę zasadę i pozwala na to, aby niemalże każdy z nas mógł użytkować prawie nowy samochód, a wszystko w zamian za comiesięczną opłatę czynszową. Co więcej, ogromną zaletą jest tutaj fakt, że wliczone są w nią już wszystkie istotne obowiązki, które zwykle dotyczą właściciela pojazdu. Jest to m.in. ubezpieczenie, regularne przeglądy techniczne, sezonowa wymiana ogumienia, płynów oraz części eksploatacyjnych, a także gwarancja samochodu zastępczego, na wypadek poważniejszej awarii. My musimy zadbać jedynie o tankowania auta, a także o zachowanie go w dobrym stanie, do czasu aż skończy się okres obowiązywania umowy.