Rehabilitacja domowa dla seniora – czy to dobry pomysł?

Seniorzy muszą zmagać się z różnymi dolegliwościami bólowymi, jak również skutkami schorzeń. Czy w ich przypadku rehabilitacja domowa to dobry pomysł? Czy warto zdecydować się na rehabilitację domową? Sprawdzamy!

Jeśli chcemy zapewnić wsparcie osobie, która jest unieruchomiona i ma trudności z samodzielnym poruszaniem się, to może okazać się, że rehabilitacja domowa to jedyne słuszne rozwiązanie. Warto pamiętać, że rehabilitacja domowa gwarantuje, że fizjoterapeuta dotrze do pacjenta w wyznaczonym miejscu i czasie, więc ani nasz senior nie będzie musiał się męczyć w transporcie, ani my, gdy nie będziemy dysponowali odpowiednim sprzętem, czy środkiem transportu. Za to rehabilitacja w domu sprawi, że senior będzie czuł się o wiele lepiej, niż w obcym gabinecie, bo dom, to dobrze mu znane środowisko.

Odpowiedź na pytanie, czy rehabilitacja domowa dla seniora to dobry pomysł jest tylko formalnością, ponieważ widać, że niesie ze sobą wiele korzyści. Dlatego, gdy bliską nam osobę dosięgną jakieś dolegliwości, urazy, czy choroby, to warto się na nią zdecydować.