Proponowane modele klasy biznes do biura i domu

W tym artykule przyglądamy się popularnym rozwiązaniom na słuchawki do biura, pochodzącym z oferty firmy Axtel Headsets. Te słuchawki usb już na pierwszy rzut oka uderzają dobrym kompromisem cena/jakość z dużą ilością zastosowanych funkcji i technologii, uprzyjemniających pracę w każdym środowisku.

Jakość bez względu na warunki

Dobry sprzęt poznaje się przede wszystkim na jego niezadowności i uniwersalnej jakości działania. Dlatego też słuchawki z mikrofonem usb stanowią dużą część sprzedających się słuchawek nagłownych (inaczej zwanych właśnie headsetami), gdyż pokrywają wiele zastosowań i mogą być podłączone wszędzie. Nieważne czy korzystamy z nich jako słuchawek do pc czy też słuchawek do telefonów stacjonarnych, uderzy w nas łatwość instalacji dzięki pierwszej ważnej funkcji – Plug&Play. Wystarczy kompatybilne wejście, by już po chwili od otwarcia cieszyć się wysoką jakością nowego sprzętu. Bez konfiguracji i dodatkowego oprogramowania.

Redukcja szumów i hałasu

Gwar codzienności naszej przestrzeni pracy potrafi być szczególnie denerwujący, zarówno dla nas jak i naszych potencjalnych rozmówców. Dlatego też proponowane modele słuchawek do pracy w biurze wyposażone są w systemy redukcji szumów. Te istnieją dwa. Pasywny, związany jest z samym sprzętem. Może oznaczać głośniki lub nakładki na nie, chroniące w pełni uszy, przykrywając je i bezpośrednio chroniąc od innych dźwięków, a także skomplikowane membrany, kojarzone z profesjonalnymi streamerami. Aktywny (znany pod akronimem ANC) jest natomiast związany z elektroniką. Chociaż część oprogramowania komunikacyjnego stosuje swoje filtry aktywne, warto sięgnąć po modele, które stosują swoje filtry, bezpośrednio przy oferowanym sprzętem. Ważne jest, że czasami wiąże się to z dodatkowymi sterownikami, jednak ich jednokrotna instalacja i konfiguracja wystarczy by korzystać z dodatkowych funkcji sprzętu przez długi czas.

Proponowane modele

Jakie słuchawki spełniają przedstawione warunki i w jakim stopniu? Axtel Headsets posiada w tej chwili w swojej ofercie następujące serie:

  1. PRIME HD
  2. Elite HDvoice
  3. PRO XL
  4. M2
  5. MS2
  6. Axtel PRIME MS HD

Chociaż na pierwszy rzut oka wybór jest mnogi i możę być lekko przytłaczający, wcale tak nie jest. Wersje M2 i MS2 należą do najbardziej budżetowych. Wersja PRIME, wliczając najnowszą Axtel PRIME MS HD, to najnowsze rozwiązania, stosujące nowoczesny design i kontrolę pilotem USB. Wersja Elite HDvoice skupia się na dobrych rozwiązaniach mikrofonowych i redukcji szumu związanej z rozmową. Dodatkowo modele w poszczególnych seriach różnią się wejściami (np. słuchawki na usb, rozmiarem (PRO XL to wersja większych słuchawek), a także ilością kanałów (mono i duo, czyli stereo). Wiedząc to wszystko pozostaje dobrać najlepsze słuchawki z mikrofonem do swoich potrzeb i możliwości budżetowych, co można łatwo zrobić na przejrzystej stronie internetowej producenta, a następnie cieszyć się wysoką jakością i komfortem użytkowania każdego dnia pracy.