Pozycjonowanie stron w Krakowie – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jeżeli przygotowujesz się do wdrożenia nowych strategii marketingowych w swojej firmie, z całą pewnością masz wiele pytań. Dlatego też pragniemy wyjść Ci naprzeciw i odpowiedzieć na najważniejsze pytania, jakie związane są z pozycjonowaniem stron w Krakowie – jedną z najpopularniejszych metod promocji marki w Internecie. Oto, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na to rozwiązanie!

Co to jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron Kraków to proces, którego celem jest znalezienie się strony internetowej na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście im wyższa jest ta pozycja, tym lepiej dla Twojej firmy – docelowo pożądane jest TOP 3 na pierwszej stronie wyników, bo dzięki temu zyskasz największy zasięg i będziesz w stanie dotrzeć do jak największej liczby klientów. Pozycjonowanie, nazywane inaczej SEO, jest bardzo skutecznym sposobem promocji – niezależnie od tego, jakiej wielkości firmę prowadzisz i jakie są Twoje cele biznesowe.

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Local SEO to działania, które mają na celu wypromować stronę w lokalnych wynikach wyszukiwania i są skierowane do tych firm, które chcą dotrzeć do klientów z danego miasta czy konkretnego obszaru. Skupiają się na lokalizacji użytkownika i są doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli restauracji, hurtowni czy osób, świadczących usługi, np. hydrauliczne, fryzjerskie czy jakiekolwiek inne. Znajdując się w TOP 3, masz możliwość nie tylko zaprezentowania potencjalnemu klientowi swojej strony, ale nawet numeru telefonu czy lokalizacji na mapie.

Jakie korzyści da mi pozycjonowanie?

Przede wszystkim – widoczność w sieci, co wpłynie na ruch na Twojej stronie internetowej, a także większą sprzedaż. Jednak wysoki ranking firmy to również inne korzyści, wśród których najbardziej istotne są zwiększanie świadomości marki, budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, a także zaufania klientów.

SEO – samodzielnie czy z agencją?

Oczywiście, że z agencją, zatrudniającą specjalistów! Będą oni dokładnie wiedzieli jak wypromować Twoją stronę internetową i co zrobić, aby efekt przyszedł tak szybko, jak to tylko możliwe. Samodzielne pozycjonowanie stron w Krakowie mogłoby wiązać się nie tylko z brakiem odpowiednich efektów, ale również ryzykiem popełnienia błędów, przez które Twoja strona zostałaby ukarana przez wyszukiwarkę Google. A to mogłoby uniemożliwić Ci skuteczne promowanie w przyszłości.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena pozycjonowania ustalana jest zawsze indywidualnie – zależy od celów firmy, konkurencji oraz wielu innych czynników. Może być realizowane tanio, jednak pamiętaj, że czasami za jakość usług warto dopłacić – tym bardziej, że działania SEO są długotrwałe i dadzą Ci efekt, który utrzymywać się będzie przez bardzo długi czas. Jest to inwestycja, która zwrócić się – i to kilkakrotnie!

Ile trwa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron w Krakowie to proces, który trwać będzie co najmniej kilka miesięcy, jednak chcąc otrzymać efekty, powinien być dłuższy. Oczywiście zajmą się nim specjaliści, dlatego Ty będziesz mieć możliwość skupienia się na swojej podstawowej działalności.

Jakie są najważniejsze czynniki, wpływające na skuteczność SEO?

Mowa tutaj o optymalizacji strony, wyborze odpowiednich słów kluczowych, link buildingu, a także zadbaniu o treści na stronie internetowej. Oczywiście to nie wszystko – specjaliści SEO przeprowadzą audyty strony, stworzą odpowiednią strategię działania i zrobią wszystko, aby Twoja strona znalazła się na wysokich pozycjach w Google!