Potrzebujesz wykonać remont dachu? Znajdź fachowca, który zrobi to najlepiej!

Tak samo remont i naprawa dachu, ale też jego budowa to bez wątpienia prace, którymi powinni zająć się profesjonalni dekarze. Trudność polega jednak na tym, że nie tak łatwo odnaleźć tego typu fachowców. Należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, aby poszukiwania okazały się możliwe do zrealizowania.

Kwalifikacje, tak jak i wiedza to kwestia, od której może faktycznie zależeć to, czy nasz dach będzie dobre wykonany i czy stanie się koniec końców konstrukcją pewną i trwałą. Remont dachów to bez wątpienia zadanie bardzo wymagające, a pseudo fachowiec narazi nas jedynie na bardzo poważne problemy podczas eksploatacji, nie mówiąc już o wygórowanych cenach. Dodatkowo, faktem jest, że naprawianie po kimś błędów jest o wiele kosztowniejsze, niżeli zamówienie usługi u profesjonalistów, a dochodzą do tego nasze nerwy i strata czasu. Mając to na uwadze, łatwo zauważyć jak bardzo istotny jest wybór profesjonalnego dekarza.

Weryfikacja dekarza to zupełna podstawa…

Podczas poszukiwania fachowców z dziedziny budownictwo, zatem również dekarzy, zawsze warto rozeznać się wśród znajomych, rodziny i sąsiadów, którzy być może mieli do czynienia ostatnimi czasy z budową. Opinia inwestorów pomoże nam dowiedzieć się, ja wyglądała współpraca z konkretnymi dekarzami, ale też czy efekty ich pracy były zadowalające. Powinniśmy także samemu zobaczyć wykończony bądź naprawiony dach. Pamiętajmy przy tym o tym, że konkretni dekarze będą zwykle specjalizować się w wykonywaniu dachy rodzajów pokryć, stąd musimy mieć na uwadze to, czy polecana nam ekipa, ma za sobą już przeprowadzanie podobnych prac. Jeżeli mowa o popularnych typach pokryć dachowych, zapewnie nie spotkamy się z większymi problemami, jednak gdy myślimy o wykonaniu dachu w dość niespotykanym i oryginalnym stylu, wymogiem będzie już odnalezienie specjalisty, który może pochwalić się pewnym doświadczeniem. Sporo informacji zapewnie uda się nam odnaleźć w sieci, jednak i do nich musimy podejść z zachowaniem dystansu, a już na pewno jeżeli w wypadku anonimowych wpisów na branżowych forach internetowych.

Dobrym wyjściem może się też okazać odnalezienie listy rekomendowanych dekarzy, których polecają producenci pokryć. Chodzi tu o specjalistów, którzy uczestniczyli w pewnym szkoleniach i kursach. Nie mniej ważne będzie to, czy dani dekarze mogą pochwalić się certyfikatami oraz innymi świadectwami ukończenia szkoleń, ponieważ tylko to da nam gwarancję tego, że doskonale znają oni stosowane obecnie materiały i technologie.

Pamiętaj o spisaniu umowy z dekarzem

Kiedy już mamy pewność, że wybierzemy pewną ekipę dekarzy, nalegajmy o to, aby spisana pomiędzy nam została umowa. Jeżeli jednak będzie z tym problem i spotkamy się z niechęcią, będzie to tylko dowodziło braku profesjonalizmu, co też powinno wzbudzić nasze wątpliwości. Dodatkowo, zawarcie umowy daje nam o wiele większe szanse na to, że wszelkie prace będą mogły zakończyć się we wcześniej ustalonym terminie, a co za tym idzie – nie będą się ciągle przedłużać. Postarajmy się także o to, aby umowa zawierała jak największa ilość szczegółów, które będą dotyczyć chociażby zakresu i harmonogramy prac, uwzględniając przy tym koszty, ale i kary za ewentualne przekroczenie terminów. Pamiętajmy, że dobry dekarz udzieli nam również gwarancji na swoją pracę. Jeśli dokonamy właściwego wyboru, kary nigdy nie będę wyegzekwowane, jednak zabezpieczyć się zawsze warto.

Dekarz pomocny nie tylko w pracy na dachu…

Należy być świadomym tego, że najlepsi dekarze nie tylko fachowo i profesjonalnie zajmą się pracami na dachu, ale także chętnie doradzą nam, chociażby w kwestii wyboru odpowiedniego pokrycia, czy też zakupu akcesoriów i wszelkich innych materiałów. Dodatkowo, dzięki wiedzy oraz doświadczeniu, możliwe będzie odnalezienie najlepszych rozwiązań, kiedy będziemy mieli do czynienia z wieloma wizjami różnych architektów, a te często mogą nie być zgodne z dekarską sztuką i konieczne będzie naniesienie kilku potrzebnych modyfikacji.