Zwalczanie pluskiew Warszawa

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Zwalczanie pluskiew – Warszawa

Pluskwy mierzą zaledwie 5 milimetrów średnicy, czyli mniej niż gumka od ołówka. Te błędy są sprytne i wytrzymałe oraz szybko się rozmnażają. Pluskwy wiedzą, gdzie się ukryć, aby uniknąć wykrycia i mogą żyć miesiącami między posiłkami. Samica może w ciągu swojego życia złożyć 500 jaj. Nic dziwnego, że te małe krwiopijce mogą powodować wiele problemów w twoim domu. Jeśli pójdą z tobą do łóżka, mogą zostawić czerwone, swędzące pręgi na całym ciele.

Czy można samodzielnie pozbyć się pluskiew?

Możesz pozbyć się pluskiew. Staraj się uzbroić w cierpliwość, ponieważ usuwanie pluskiew często wymaga trochę czasu i wysiłku. Być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych podejść chemicznych i niechemicznych, zwłaszcza jeśli masz dużą inwazję.

Niektóre czynniki mogą utrudniać usuwanie pluskiew. Pozbycie się ich z domu może być trudniejsze, jeśli masz dużo bałaganu lub często podróżujesz i przywozisz do domu nowe pluskwy w bagażu. Jeśli nie możesz się ich pozbyć samodzielnie, być może będziesz musiał wezwać profesjonalnego eksterminatora. Przeczytaj przewodnik krok po kroku, jak pozbyć się pluskiew.

Zidentyfikuj wszystkie zainfekowane obszary

Jeśli masz pluskwy, chcesz je znaleźć wcześnie, zanim zaczną się rozmnażać. O wiele łatwiej i taniej jest leczyć małą inwazję niż dużą. Ale mniejsze inwazje mogą być trudniejsze do wykrycia. Wyszukaj pluskwy samodzielnie lub zatrudnij profesjonalistę do przeprowadzenia inspekcji. Niektórzy inspektorzy używają specjalnie wyszkolonych psów do polowania na pluskwy za pomocą zapachu. Małe i wąskie ciała pluskiew umożliwiają im wciśnięcie się w małe miejsca, takie jak szwy materaca lub kanapy czy fałdy zasłon.

Szukaj ich także:

  • w pobliżu metek materaca i sprężyny skrzynkowej
  • w pęknięciach ramy łóżka i zagłówka
  • w listwach przypodłogowych
  • między poduszkami kanapy
  • w łączeniach mebli
  • wewnątrz gniazdek elektrycznych
  • pod luźną tapetę
  • pod obrazami i plakatami na ścianach
  • w miejscu styku tapety i sufitu

Użyj latarki i szkła powiększającego, aby przejść przez wszystkie te obszary. Po znalezieniu pluskwy umieść ją w szczelnym słoiku wraz z 1 łyżeczką spirytusu. Inne rodzaje robaków mogą wyglądać bardzo podobnie do pluskiew. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj robaka znalazłeś, zanieś go do eksterminatora lub entomologa w celu zidentyfikowania.