Posiadasz ubytki w uzębieniu? Dowiedz się jak implanty zębów w Warszawie mogą Ci pomóc!

Dziś, wiele znaczy dla nas stan naszego uzębienia, a śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednej osoby. Coraz częściej jesteśmy też świadomi faktu, że zdrowe zęby eliminują możliwość wyniknięcie wielu problemów ze zdrowiem ogólnym i prawidłowym funkcjonowaniem całego organizmu. Okazuje się bowiem, że zębowe braki, często powodują uszczerbek na zdrowiu. Mimo tego, że są to problemy trapiące sporą liczbę osób, protetyka oraz implantologia sprawią, że odzyskamy wszelkie walory naszego uzębienia.

Kiedy mamy w swych planach implanty zębów Warszawa z pewnością jest dobrym miejscem, aby rozejrzeć się za gabinetem stomatologicznym, które świadczy usługi tego rodzaju. Wiadomo, że bardzo ważnym aspektem jest cena, dlatego przyda się małe rozeznanie w sieci, aby sprawdzić jak wyglądają koszty takich usług, a dzięki temu przekonamy się po prostu, jakie oferty uznać za opłacalne, a które wręcz przeciwnie.

Ogólnie o implantach zębowych – informacje zdecydowanie najważniejsze

Z wyglądu, implanty zębowe bardzo przypominają śruby bądź też tuleje. Najczęściej wykonuje się je z tytanu w czystej postaci, ponieważ nasz organizm przejawia na niego wysoką tolerancję, a co więcej – umożliwia sprawne połączenie się implantu z kością. Dodatkowo, doskonale znosi obciążenia, na jakie narożne są korzenie zębowe.

Umieszczony na implancie ząb, będzie wyglądał niemal identycznie, jak naturalny. Wszelkie elementy z metalu będą doskonale ukryte przez dziąsła, a także przez ceramiczną powierzchnię korony. Istotne, aby nasz nowy ząb, zbytnio nie wyróżniał się wśród pozostałych. Z uwagi na to, specjalista musi idealnie dobra wszelkie jego walory, aby ten mógł doskonale komponować się z całością.

Jeśli implant stomatologiczny ma być sprawnie przyjęty przez nasz organizm, koniecznie będzie spełnienie pewnych wymogów. W pierwszej kolejności to kryteria kwalifikacji do zabiegu, chirurgiczno-protetyczne procedury, a także wysoki poziom współpracy na linii lekarz – pacjent. Kluczem jest doprowadzenie do procesu osteointegracji, czyli do momentu, kiedy implant połączy się z kością. Pozwala to na uzyskanie świetnej stabilności oraz pozwala na odbudowę braku zębowego.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Stomatolodzy zgodnie twierdzą, że jeśli dochodzi do odrzucenia implantu zębowe, powodem jest zwykle palenie tytoniu, nieleczona paradontoza, bądź też po prostu nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Każdy kto posiada implant zębowy, musi dbać o niego tak samo, jakby był to ząb naturalny. Poziom higieny jamy ustnej to klucz, jeśli implant ma być zachowany w dobrym stanie.

W prawdzie na implanty może postawić prawie każdy, jednak przed tym warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Chociaż często mówi się o tym, że podeszły wiek, czy też choroby zębów utrudniają implantację, tak naprawdę to właśnie są jedne z głównych wskazań do leczenia implantologicznego.

W wyniku prężnego rozwoju technologii oraz medycyny, doszło do tego, że implantologia również stała się lepsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Lata temu, wszczepienie implantu zębowego było procesem trwającym nawet kilka miesięcy, a dziś możliwe jest wykonanie tego już w czasie jednego dnia. Cały zabieg przeprowadza się w ogólnym bądź miejscowym znieczuleniu, jednak wcześniej zlecany jest szereg badań oraz radiologiczna diagnostyka.