Operacja endoskopowa kręgosłupa

Chirurgia endoskopowa kręgosłupa jest minimalnie inwazyjną procedurą chirurgiczną stosowaną w leczeniu różnych stanów kręgosłupa. Najczęstszym stanem leczonym endoskopowym operacją kręgosłupa jest przepuklina dysku. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest mniej inwazyjną alternatywą dla tradycyjnej operacji otwartego kręgosłupa, która wymaga dużego nacięcia i często powoduje dłuższy okres powrotu do zdrowia.

Przebieg endoskopowej operacji kręgosłupa

Endoskopowa operacja kręgosłupa przeprowadza się za pomocą małego aparatu, zwanego endoskopem, który jest wkładany do ciała przez niewielkie nacięcie. Endoskop pozwala chirurgowi zobaczyć wewnątrz ciała i działać bez dokonywania dużego nacięcia. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywana jako procedura ambulatoryjna, co oznacza, że ​​pacjent nie musi pozostać w szpitalu przez noc. W klinice Doktor Maciej Bujko pomoże bezproblemowo przejść cały zabieg.

Główną zaletą endoskopowej operacji kręgosłupa w stosunku do tradycyjnej operacji otwartego kręgosłupa jest to, że jest mniej inwazyjna. Oznacza to, że chirurg nie musi dokonywać dużego nacięcia, co często może skutkować dłuższym okresem odzyskiwania. Endoskopowa operacja kręgosłupa ma również mniejsze ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest zwykle stosowana w leczeniu przepuklinowych dysków, choroby zwyrodnieniowej dysku, zwężenia kręgosłupa i innych stanów kręgosłupa.

Co można leczyć endoskopową operacją kręgosłupa?

Można go również stosować w leczeniu niektórych guzów kręgosłupa. Chirurg dokona niewielkiego nacięcia w skórze i włoży endoskop do ciała. Endoskop zostanie wykorzystany do wizualizacji kręgosłupa i otaczających struktur. Chirurg następnie dokona niezbędnych napraw kręgosłupa. Procedura zwykle zajmuje mniej niż dwie godziny.

Po zabiegu pacjent będzie mógł wrócić do domu tego samego dnia. Prawdopodobnie doświadczą pewnego bólu i siniaków wokół miejsca nacięcia. Większość pacjentów może powrócić do normalnych czynności w ciągu tygodnia. Endoskopowa operacja kręgosłupa jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia różnych stanów kręgosłupa. Jest mniej inwazyjny niż tradycyjna operacja otwartego kręgosłupa i ma krótszy czas regeneracji.
Chirurgia endoskopowa kręgosłupa jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym stosowanym w leczeniu różnych stanów kręgosłupa.

Korzyści z endoskopowej operacji kręgosłupa

Procedura jest wykonywana przez małe nacięcia z tyłu, a do wizualizacji kręgosłupa używana jest mały aparat. Chirurgia endoskopowa jest zwykle stosowana w leczeniu przepuklonych dysków, zwężenia kręgosłupa i innych stanów kręgosłupa. Chirurgia endoskopowa ma wiele korzyści związanych z tradycyjną otwartą chirurgią, w tym mniej bólu, krótszych pobytów w szpitalu i szybszych odzyskiwania.