Maszyna do pelletu paszowego – wprowadzenie

Młynek do granulowania pasz, zwany także maszyną do pelletu paszowego, maszyną do granulacji lub maszyną do granulacji, jest nowatorskim granulatorem wytwarzanym w technologii patentowej Longchamp. Paszowa maszyna do pellet, zobacz tutaj https://technomaszbud.pl/granulator-peleciarka jest wyposażona w wysokiej jakości matrycę pierścieniową, walec prasujący i zaawansowaną technologię. System przekładni przyjmuje napęd dwusilnikowy i pas klinowy o małej powierzchni, jednolitej sile, prostej strukturze, łatwej obsłudze i konserwacji. Młynek do granulatu paszowego może również przekształcać matrycę silnikową i pierścieniową, dostosowaną do różnych mocy produkcyjnych i potrzeb o różnych specyfikacjach, aby osiągnąć idealne korzyści techniczne i ekonomiczne.

Co wchodzi w skład maszyny do pelletu paszowego

Paszowy młyn pelletowy składa się głównie z trzech części – podajnika, kondycjonera i młyna pelletowego, który składa się z korpusu, podwozia, zespołu wrzeciona pustego, matrycy pierścieniowej, zespołu rolek, elementów tnących, urządzeń zabezpieczających, głównego napędu silnika itp. Obecnie powstaje seria granulująca obejmująca paszę dla zwierząt i drobiu, pasz dla przeżuwaczy i pasz wodnych.

Funkcja jaką spełnia maszyna do pelletu paszowego

  1. Osiągnąć regulowaną prędkość poprzez wymianę koła pasowego.
  2. Podwójne silniki z trójkątnym układem napędowym, płynny obrót, niski poziom hałasu i brak konieczności smarowania.
  3. W porównaniu z przekładnią główne łożysko wału jest bardziej trwałe, bez zjawiska wycieku oleju.
  4. Prąd rozruchowy to tylko połowa przekładni z powodu podwójnych silników i niewielkiego wpływu na sieć energetyczną.
  5. Belka nośna i wał główny w pojemniku do granulowania są kute razem. Walec i wał główny są przetwarzane razem, aby zapewnić równoległość między mimośrodowym wałkiem walca i osią matrycy pierścieniowej, zachowując równomierny odstęp między walcem a matrycą pierścieniową.
  6. Maszyna do pelletu paszowego może być używana do karmienia zwierząt i drobiu, pasz dla przeżuwaczy i pasz wodnych.