Makijaż codzienny

Makijaż codzienny powinien być dostosowany do tego, jakie mamy plany na dany dzień. Jeśli wybieramy się na spotkanie biznesowe lub randkę, warto postawić na delikatny makijaż, który podkreśli naszą urodę, a jednocześnie nie będzie przesadnie wyraźny. 

Wykonanie makijażu dziennego 

Wykonujemy go krok po kroku według instrukcji: 

1. Nakładamy korektor na zmiany skórne, 

2. Rozprowadzamy go na całej twarzy, 

3. Następnie nakładamy podkład, 

4. Rozprowadzamy go na twarzy, 

5. Na koniec nakładamy puder. Makijaż bardziej wyrazisty? Jeśli chcemy wykonać bardziej wyrazisty makijaż, powinniśmy postawić na ciemniejszy korektor, który będzie dobrze krył niedoskonałości. Następnie nakładamy ciemniejszy podkład, a na koniec ciemniejszy puder. Możemy także dodać cienie do powiek i konturować twarz. Tutaj wszystko zależy od tego, gdzie się wybieramy i do jakich okoliczności. Jeśli jedziemy do pracy, staramy się być bardziej stonowani. Nie stawiamy na ciężkie i wymagające makijaże. Jeśli natomiast zamierzamy wybrać się na imprezę, wówczas możemy się wykazać większą swobodą. 

Inne okazje wykonania makijażu 

Warto pamiętać, że na każdą okazję możemy się dobrze ubrać i stworzyć ciekawy look. W takim przypadku nie ma nic złego w tym, aby pokusić się o większy makijaż. Makijaż wieczorowy? To, jakie kolory będą prezentowały się na nas podczas wieczornego makijażu, zależy od nas i tego, czego oczekujemy. Jeśli chcemy się wykazać większą swobodą, wówczas możemy wykorzystać barwne cienie do powiek oraz ciemniejszy kolor tuszu do rzęs. Możemy także pokusić się o ciemniejszy kolor korektora i konturówki do ust. Wieczorem możemy także postawić na ciekawszy kolor szminki. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić. Makijaż ślubny? W takim przypadku jest to trochę inna historia. Tutaj kobieta może się wykazać większą swobodą. Pamiętajmy jednak, że to, jaki makijaż wykonamy, zależeć będzie od tego, jakie kolory wybierze panna młoda. Jeśli będzie stawiała na stonowane i delikatne kolory, wówczas możemy pomyśleć o stosowaniu korektorów i konturówek do ust. Jeśli jednak będzie stawiała na ciemniejsze kolory, wówczas możemy pomyśleć o używaniu ciemniejszych korektorów.

Ulubiony makijaż codzienny 

Każdy ma swój ulubiony sposób na makijaż codzienny. Najważniejsze, żebyś czuła się sobą i żebyś była zadowolona z efektu. Wybierzmy się na wieczorne wyjście? Zdecydowanie! Każda okazja jest dobra, żeby ładnie się ubrać i poczuć się wyjątkowo. Makijaż codzienny może być różny – w zależności od tego, jakie są nasze oczekiwania, potrzeby i upodobania. Najważniejsze, żebyśmy czuły się w nim dobrze i żebyśmy mogły swobodnie oddychać. Często wystarczy kilka kroków, żeby cały makijaż był gotowy – korektor, róż, tusz do rzęs i błyszczyk. Jeśli chcemy czegoś więcej, możemy użyć cieni do powiek, konturówki do oczu i pudru. Pamiętajmy, żeby dobierać kosmetyki do typu cery – jeśli mamy cerę tłustą, unikajmy kremów kryjących i tłustych kremów BB. Jeśli nasza cera jest sucha, sięgnijmy po kremy nawilżające i krem BB o działaniu nawilżającym. Wybierajmy kosmetyki hypoalergiczne, które nie uczulają i nie podrażniają skóry.