KURTYNA SZYBKOBIEŻNA CZY BRAMA PASKOWA?

Podejmowanie znacznych inwestycji finansowych nie jest łatwe. Odpowiedzialność jaka z tym idzie potrafi sprawić, że w naszej głowie rodzi się wiele dylematów. Przedsiębiorcy zastanawiają się jakie systemy bram i ogrodzeń będą najlepsze w ich przypadku – tradycyjne bramy paskowe czy nowoczesne kurtyny szybkobieżne.

Stare i nowe, kurtyny szybkobieżne ws. bramy paskowe

Wielu przedsiębiorców, którzy już od wielu lat prowadzą z powodzeniem swoją działalność wskazują na wysoką jakość i wytrzymałość bram paskowych. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ w momencie otwierania swojej działalności, tylko tego rodzaju bramy mieli dostępne. Teraz oferta na tego typu usługi znacznie się powiększyła. Pojawiła się kurtyna szybkobieżna cena, która dzięki swojej budowie proponuje nowoczesne rozwiązania technologiczne. Lepsza będzie brama paskowa wykonana z elastycznego PCV, zapewniająca duże ograniczenia strat energii? Czy też warto poznać kurtyny szybkobieżne, które cechują się m.in. szybkim czasem otwierania i zamykania? Warto porównać obydwa modele, biorąc pod lupę najważniejsze czynniki.

Hałas z otoczenia

Bramy paskowane wykonywane są z tworzywa sztucznego o grubości od 2mm do 4mm. Pasy składające się na tego typu bramę mogą być zawieszone w dwóch rzędach, dzięki czemu poziom tłumienia hałasu z ulicy, jak również z wnętrza firmy jest bardzo wysoki. Kurtyna szybkobieżna również wykonywana jest z PCV. Jednak grubość paneli wynosi tylko 1mm. W tym przypadku tradycja wygrywa nad nowoczesnością, co jednak nie przesądza o końcowej wyższości nad nowoczesnymi rozwiązaniami. W końcu nie każda firma powoduje emitowanie ogromnej ilości hałasu.

Atest higieniczny

Kurtyny szybkobieżne w dobrej cenie zawsze otrzymują atest higieniczny od PZH, dzięki czemu mogą być dopuszczone do użytku we wszystkich miejscach, gdzie należy utrzymać reżim sanitarny, np. w przemyśle spożywczym. W przypadku bram paskowych, bywa różnie. Wszystko bowiem zależy od jakości bramy, jaką dany inwestor będzie zainteresowany. Warto więc tym razem skłonić się w stronę bram szybkobieżnych, jeżeli zależy nam na wysokim poziomie higieny.

Wytrzymałość i solidność

Kurtyny szybkobieżne tworzone są z myślą o wysokim poziomie eksploatacji. Są one tak zbudowane, że bez względu na ich poziom zużycia, są one w stanie wytrzymać naprawdę bardzo długi czas, jeżeli zadba się o przeprowadzenie odpowiednich prac serwisowych. Dzisiaj producent w cenie kurtyny szybkobieżnej gwarantuje również usunięcie awarii – jeżeli do takiej dojdzie. Tego rodzaju bramy ogółem cechują się niskim poziomem awaryjności. W przypadku bram paskowych w każdej chwili może dojść do zerwania poszczególnych pasków, które np. mogą wplątać się w urządzenia pracujące na hali. Brak pasków w bramie spowoduje, że na zewnątrz zacznie wydobywać się większa ilość hałasu, a do środka będzie przedostawało się jeszcze więcej brudu, kurzu. Bramy paskowe są narażone na częste awarie, chociażby ze względu na niedbałość pracowników w stosunku do użytkowanego sprzętu.