odkurzacz basenowy

Który odkurzacz basenowy wybrać?

Ręczne odkurzacze basenowe to te, którymi poruszasz się ręcznie, aby odkurzyć dno basenu. W rzeczywistości są najbardziej opłacalne ze wszystkich typów odkurzaczy basenowych i są świetne, jeśli masz skromny budżet. Mają głowicę próżniową, która jest podłączona do pompy basenowej za pomocą węża. Jest również podłączony do osobnej puszki do zbierania gruzu.

Odkurzacz ręczny lub ciśnieniowy

Ale poza tym ręczne odkurzacze nie są wyposażone w żadne zaawansowane technologicznie funkcje. Będziesz musiał poświęcić dużo energii, aby pokonać odpychanie wody podczas odkurzania dna basenu. Ponadto będziesz musiał czyścić basen powoli, aby zapobiec wyrzucaniu zanieczyszczeń do wody – to utrudni ci pracę. Innym automatycznym odkurzaczem basenowym, który można rozważyć, jest odkurzacz ciśnieniowy. Ten odkurzacz jest podłączony do pompy, gdzie ciśnienie wody pompowanej do basenu jest wykorzystywane do przemieszczania próżni na dnie basenu z włókna szklanego.

W przeciwieństwie do odkurzacza po stronie ssącej, odkurzacz po stronie ciśnieniowej nie może przenosić zanieczyszczeń do filtra. Zamiast tego mają oddzielny kanister podłączony do próżni, do którego wpychane są zanieczyszczenia. Czasami pompa basenowa może nie być wystarczająco mocna, aby napędzać odkurzacz po stronie ciśnieniowej do wszystkich obszarów basenu. Być może będziesz musiał zainwestować w pompę wspomagającą, aby uzyskać dodatkową moc, co może ogólnie kosztować nieco więcej niż odkurzacz po stronie ssącej.

Próżnia po stronie ssącej

Odkurzacze basenowe po stronie ssącej wykorzystują moc filtra basenu, pompy obiegowej i odpieniacza do usuwania wszelkich zanieczyszczeń. Jest to automatyczny odkurzacz basenowy, który można wrzucić do basenu z włókna szklanego, gdzie zasysa wszelkie zanieczyszczenia, które unoszą się w pobliżu. Próżnia automatycznie porusza się wzdłuż dna basenu w obwodzie. Zanieczyszczenia są zasysane do kosza pompy i wyrzucane przez filtr. Podczas gdy mniejsze cząsteczki łatwo przechodzą, większe zanieczyszczenia, takie jak liście, kamienie lub papier, mogą utknąć wewnątrz filtra lub odpieniacza. Będziesz musiał regularnie czyścić te części, aby zapewnić wydajne działanie odkurzacza.

Odkurzacze basenowe po stronie ssącej są droższe niż pompy ręczne. Ale są one niedrogą i niedrogą opcją, jeśli chcesz mieć automatyczny odkurzacz basenowy. Oczywiście musisz również pamiętać, że może być konieczna częsta wymiana filtra, ponieważ ta próżnia wywiera na niego większy nacisk, aby działał.