Komora hiperbaryczna na co pomaga

Komora hiperbaryczna, na co pomaga ?

Komora hiperbaryczna to szczelny pojemnik, zwykle wykonany z metalu i szkła, który zwiększa ilość tlenu w powietrzu. Proces ten nazywa się hiperbaryczną terapią tlenową lub HBOT. Zwiększony poziom tlenu w komorze hiperbarycznej pomaga w gojeniu się ran, naprawie uszkodzonych tkanek i przywróceniu przepływu krwi do tkanek. Pomaga również w leczeniu zatrucia tlenkiem węgla lub choroby dekompresyjnej.

Komora hiperbaryczna, na co pomaga — do jakich celów wykorzystywane są komory hiperbaryczne ?

Komory hiperbaryczne są wykorzystywane do różnych celów, takich jak leczenie pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), nurków z chorobą dekompresyjną (DCS) oraz tych, którzy doświadczyli zatoru powietrznego w wyniku urazu lub zabiegu chirurgicznego. Zobacz więcej na atamed.com.pl. Komora hiperbaryczna to pojemnik pod ciśnieniem, który pomaga zwiększyć ilość tlenu w powietrzu. Proces ten może być stosowany w leczeniu wielu różnych dolegliwości, takich jak zatrucie tlenkiem węgla i choroba dekompresyjna. Stosowano go również w celu wspomagania procesu gojenia po operacji. Komora hiperbaryczna to urządzenie medyczne stosowane w leczeniu różnych schorzeń. Symuluje skutki przebywania na dużej wysokości i podwyższonego ciśnienia atmosferycznego poprzez zwiększenie ilości tlenu dostępnego dla organizmu.

Komora hiperbaryczna, na co pomaga — czy komory hiperbaryczne są głównie stosowane do leczenia pacjentów z chorobą dekompresyjną ?

Komory hiperbaryczne stosowane są głównie w leczeniu choroby dekompresyjnej, zatrucia tlenkiem węgla oraz innych rodzajów zatruć gazami takimi jak argon czy hel. Stosowano go również w przypadkach niedostatecznej ilości tlenu dostępnego dla organizmu, na przykład przy ostrej chorobie górskiej lub wysokościowym obrzęku mózgu. Ponadto komory hiperbaryczne były stosowane do leczenia ran przewlekłych, które źle się goją — w tym owrzodzeń stopy cukrzycowej i oparzeń popromiennych. Stosowano je również w leczeniu zapalenia kości i szpiku (infekcja kości) i infekcji ran, które nie reagują na antybiotyki. Hiperbaria jest również badana pod kątem jej potencjalnego zastosowania w leczeniu zaburzeń ze spektrum autyzmu i urazowego uszkodzenia mózgu. Komora hiperbaryczna to szczelna obudowa, w której ciśnienie powietrza jest większe niż w otaczającym środowisku. Wysokie ciśnienie dostarcza więcej tlenu do organizmu i pozwala na szybsze gojenie. Komora hiperbaryczna to szczelna komora, która symuluje ciśnienie wyższe niż atmosferyczne. Gdy komora jest pod ciśnieniem, tworzy środowisko, które można wykorzystać do leczenia wielu różnych schorzeń. Może być stosowany w leczeniu: – Ostre zatrucie tlenkiem węgla, – Porażenie mózgowe, – Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), – Clostridium difficile zapalenie jelita grubego,  – Choroba dekompresyjna, – Zgorzel gazowa, – Wysokogórski obrzęk płuc (HAPE),  – Niedotlenienie.