Jaka najlepsza będzie kawa do firmy? Poznajmy możliwości wyboru!

Dosłownie w każdym supermarkecie odnajdziemy zapełnione półki, na których znajdują się liczne produkty, które zachęcają nas ciekawym opakowaniem i intrygującymi nazwami. Należy dobrze orientować się w tym, która kawa będzie wysokiej jakości i urzeknie nas swoim smakiem. Co warto wiedzieć o poszczególnych typach kawy, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do naszego gustu i preferencji smakowych?

Kawa dobrana do metody parzenia

Nawet jeśli etykietka zapewnia nas o tym, że produkt, który trzymamy w dłoniach to najlepsza kawa do firmy, w rzeczywistości wcale tak nie musi być. Do tematu kawy trzeba podejść należycie, aby móc rozkoszować się jej smakiem. Najważniejsze okazuje się być to, aby dostosować jej typ, do możliwości naszego dystrybutora kawy. Kiedy na tym etapie nie popełnimy żadnego błędu, istnieje duża szansa, że będzie bardzo zadowolenia z rezultatów.

Pamiętajmy, że w wypadku każdej dobrej kawy, która nadaje się do ciśnieniowych ekspresów, konieczne jest zastosowanie ziaren kawowca o odpowiednim stopni wypalenia, innym niż w wypadku parzenia w sposób tradycyjny. Dla wspomnianego sprzętu, najlepiej sprawdzi się ciemna kawa, natomiast dla ekspresów przelewowych kawa z wypału jasnego o delikatnym smaku.

Kawa ziarnista, a kawa mielona…

Łatwo zauważyć, że na półkach sklepowych zdecydowanie dominuje kawa mielona, jednak to ta ziarnista jest lepszym rozwiązaniem. To będzie najlepszy wybór, kiedy nasz ekspres ma wbudowany młynek. Natomiast wcale nie jest powiedziane, że obsługa osobnego młynka jest skomplikowana i czasochłonna. Na pewno uda się nam trafić na ranking kawy ziarnistej, dzięki któremu ustalimy, który produkt warto wybrać.

Jeżeli chodzi o ziarna, te na pewno na dłużej zachowają swą świeżość, co wpłynie na aromat i smak. Nawet jeśli opakowanie mielonej kawy jest szczelnie zamknięte, może niestety szybko wywietrzeć. Jeśli wybieramy właśnie kawę do biura, szczególnie weźmy to pod uwagę.

Kiedy postawić na kawę w kapsułkach?

Kawa w kapsułka ma pewno zagwarantuje nam szerszy wybór. Co więcej, te są bardzo łatwe w przygotowaniu. Dodatkowo, jako, że pakuje się je próżniowo, z pewnością będą świeże przez długi czas, a to odbije się pozytywnie na smaku. Minusem jest jednak koszty, gdyż jedna kapsułka będzie wiązała się z wydatkiem w okolicach złotówki.

Kawa rozpuszczalna

Kawy rozpuszczalne najczęściej dostępne są w słoikach lub saszetkach, a ich wybór jest ogromny. Będzie to najlepsze wyjście dla podróżujących, gdyż to rozwiązanie wygodne i pozwalające zaoszczędzić czas. Kosztem tych udogodnień będziemy musieli jednak uznać utratę smaku i aromatu oraz całą listę dodatków, których nie spotkamy w ziarnistej, ani nawet mielonej kawie.