Wilanów przedszkola

Jak zachować skupienie dziecka na dłuższy czas? Wilanów przedszkola 

Przejście z jednej czynności do drugiej stanowi wyzwanie dla większości małych dzieci, zwłaszcza gdy muszą przerwać preferowaną czynność (np. zabawę), aby zająć się czymś trudnym (np. nauką czytania), a typowy dzień w przedszkolu jest pełen takich czynności przejścia. Format przedszkoli stał się znacznie bardziej zorganizowany i pasywny, co oznacza, że małe dzieci muszą siedzieć spokojnie i zwracać uwagę na swojego nauczyciela i zajęcia szkolne przez dłuższy czas. 

Koncentracja 

Koncentracja jest jak mięsień, którego wzmocnienie wymaga regularnych ćwiczeń. Niektóre dzieci rodzą się „silniejsze” w tej dziedzinie niż inne, ale wszystkie dzieci mogą uczyć się strategii i angażować się w praktyki, które pomagają poprawić ich zdolność koncentracji i utrzymania uwagi. Jest to w końcu bardzo ważna umiejętność dla dzieci – szkoła wymaga od uczniów koncentracji przez długi czas, a gdy dzieci dorastają, mają zajęcia pozalekcyjne po szkole, które wymagają jeszcze większej koncentracji. Większość dzieci jest w stanie skoncentrować się na czynnościach, które są zabawne i same w sobie przyjemne. Podobnie podczas zajęć przedszkolnych babyenglish.edu.pl.

To te, które są bardziej nudne, trudne lub po prostu mniej przyjemne, naprawdę rzucają wyzwanie ich skupieniu. Jednak ta umiejętność koncentracji i utrzymywania uwagi na wszelkiego rodzaju zadaniach jest niezwykle ważna, ponieważ pomaga dzieciom uczyć się i doskonalić, co prowadzi do pewności siebie i pozytywnej samooceny. Koncentracja jest bardzo podobna do uważności, koncepcji, która ostatnio cieszy się dużym zainteresowaniem w psychologii i kulturze popularnej. Uważność to w zasadzie umiejętność zwracania uwagi na jedną rzecz w danym momencie i wykazano, że przynosi ona niezliczone korzyści dla zdrowia psychicznego, od zwiększonego szczęścia i radzenia sobie ze stresem po lepsze wyniki w nauce i testy. Aby uważność zadziałała, musisz się skupić.

Robienie jednej rzeczy na raz 

Możemy chwalić zdolność do wielozadaniowości w naszym dorosłym życiu, ale badania są jasne: wielozadaniowość zmniejsza koncentrację i zmniejsza naszą wydajność. Zgodnie z koncepcją uważności rób jedną rzecz naraz w tej jednej chwili. W przypadku bardzo małych dzieci możesz po prostu wspólnie zaśpiewać alfabet, patrząc na litery. W przypadku dzieci, które są nieco starsze, powiedzmy w czwartej klasie, można rozwiązać jedno zadanie z długim podziałem naraz. Nie patrz w przyszłość na wszystkie inne problemy, po prostu skup się na jednym naraz.