Jak rozpoznać dobrego stomatologa?

Znalezienie dobrego stomatologa wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jednak, jeżeli to się już uda, można zdobyć zaufanego lekarza na wiele lat, mając do niego ogromne zaufanie. Do takiego stomatologa można bez problemu zaprowadzić również swoje dzieci lub polecić znajomym. Jak znaleźć, a później rozpoznać dobrego stomatologa? Podpowiadamy!

Dobry stomatolog w Warszawie

Poszukując dobrego stomatologa w Warszawie warto przejrzeć Internet. Wpisując do wyszukiwarki internetowej hasło: dobrystomatolog Warszawa, wyświetli Ci się mnóstwo wyników. Warto sprawdzić kilka z nich. Jak? Trzeba wejść na stronę gabinetu dentystycznego i przejrzeć wszystkie interesujące nas zakładki. Dla każdego ważne będzie co innego: dla jednego cennik, dla kogoś innego adres i położenie gabinetu stomatologicznego, jeszcze dla innych wykształcenie stomatologa, albo wystrój gabinetu i kliniki (często na stronach są galerie, które pozwalają na obejrzenie gabinetu, zanim się w nim pojawimy).

Innym rozwiązaniem jest przeszukanie for internetowych oraz portalu, na których ocenia się lekarzy oraz lekarzy stomatologów. W takich miejscach znajdziemy opinie pacjentów leczących się u konkretnych lekarzy: opinie zarówno pozytywne, jak i negatywne. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy lekarz ma cechy, które nam się podobają i których oczekujemy.

Oczywiście polecenie nadal pozostaje bardzo ważną częścią poszukiwań dobrego lekarza. Bardzo często stomatolog w Warszawie z polecenia to prawdziwy strzał w 10! Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to regułą!

Sprawdź, czy na pewno Ci odpowiada

Jeżeli już znajdziesz stomatologa, który Twoim zdaniem spełnia Twoje oczekiwani (pod względem ceny, opinii innych, doświadczenia, lokalizacji), musisz to oczywiście sprawdzić. Trzeba zatem umówić się na wizytę. Jeżeli nie chcesz od razu wydawać dużej sumy na leczenie zęba, a jednocześnie chcesz „wybadać” gabinet, możesz najpierw umówić się na wizytę kontrolną.  Na takiej wizycie kontrolnej sprawdzisz:

  • Czy umówiona wizyta odbędzie się w terminie, czy nie będzie przesuwana przez lekarza,
  • Czy nie ma opóźnień, a kolejki nie są zbyt długie,
  • Czy recepcja jest przyjazna dla pacjenta,
  • Czy dopowiadają Ci warunki, miejsce, parking, dojazd,
  • Czy dobrze czujesz się w gabinecie stomatologicznym,
  • Czy stomatolog jest profesjonalistą,
  • Czy dokładnie sprawdził Twoje uzębienie i zaproponował leczenie,
  • Czy zaproponował zabiegi takie jak skaling i piaskowanie.

Przekonasz się także czy odpowiada Ci atmosfera panująca w gabinecie, podejście lekarza do Twojego problemu, a także jego nastawienie i poczucie humoru. Jeżeli wszystko będzie dobrze, warto zapisać się na kolejne wizyty – być może masz szansę na znalezienie stomatologa, któremu naprawdę możesz zaufać i do którego spokojnie będziesz chodził na leczenie przez najbliższe lata?

Rozpoznanie dobrego stomatologa nie jest zawsze możliwe za pierwszym razem. Dlatego, jeżeli nie jesteś pewien – daj szansę nowemu dentyście. Dopiero po przeleczeniu zęba będziesz miał pewność, że chodzisz do dobrego dentysty lub do takiego, którego musisz zmienić. Zaufaj opiniom innych, ale przede wszystkim swojej intuicji!