Efektywna komunikacja w biurze, dzięki nowoczesnym telefonom biurowym!

Ciężko oczekiwać od nowych przedsiębiorców, aby na początku prowadzenia działalności wahali się nad pozyskaniem stacjonarnym telefonów. W końcu nawet do celów prywatnych, nie są one przez nas brane pod uwagę. Kojarzą się one nam zwykle z instytucjami publicznymi. Czy to urządzenia, które powinniśmy odstawić w kont. Co znaczą dla firmy przewodowe telefony biurowe?

Klasyka, czyli tradycyjny telefon stacjonarny

Jeśli ktoś zapyta nas o telefony biurowe, zwykle mamy przed oczami te klasyczne stacjonarne telefony, które działają w oparciu o usługi zwykłego telefonicznego operatora. Dodatkowo, dla wielu przedsiębiorców młodej daty będzie to przestarzałym i nieopłacalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak mamy nieco szersze spojrzenie i otwarty umysł, przyjrzyjmy się bliżej ofertom usług telefonii IP. Często okaże się, że tego typu telefony będą dla nas niezwykle opłacalną inwestycją.

Telefon biurowy – możliwością jest nie tylko tradycyjna telefonia

Wielu przedsiębiorców mają stacjonarne telefony za przeżytej i coś zbędnego, gdyż telefonie konwencjonalne nie mają ciekawych ofert. To poniekąd prawda, ponieważ koszty rozmów są tam wyjątkowo wysokie, a te międzynarodowe szczególnie. Dodatkowo, długoterminowe umowy nie zachęcają do ich podpisana.

Pamiętajmy natomiast, że biznesowy i biurowy telefon, wcale od nas tego nie wymaga, by korzystać z ofert takich operatorów. Wiele modeli telefonów IP, będzie dostosowanych do pracy z internetową telefonią. Co za tym idzie, możemy zredukować koszty związane z połączeniami. Ponadto, przyniesie nam to dużo funkcjonalności, których w tych telefonach jest co nie miara.

Wizerunek firmy, ściśle związany z posiadaniem stacjonarnego numeru

Okazuje się, że większym zaufaniem darzymy te firmy i inne podmioty, które mają swój stacjonarny numer. Dzięki temu, jesteśmy pewni tego, że kontaktujemy się z poważnymi osobami i organizacją, która w swojej siedzibie ma ludzi, mających czas na to by z nami zawsze porozmawiać. Chociaż popularne jest posiadanie komórkowych telefonów, te zależne są od zasięgu, a często i tak ich nie odbieramy z różnych powodów.

Atrakcyjne możliwości oferują telefony VoIP a także SIP, gdyż zapewniają o najwyższej jakości dźwięku. Dobry operator, pozwoli nam też na posiadanie własnego krajowego i zagranicznego numeru. Dodatkowo, będziemy mogli kolejkować, nagrywać i przekierowywać połączenia, korzystać z numerów wewnętrznych, a także z wirtualnego call center. Renomowane modele telefonów konferencyjnych to z kolei jeszcze więcej możliwości i praktycznych funkcji, które podniosą jakość i wydajność pracy naszego biura.

Posiadanie telefonów stacjonarnych to opieka na pracownikiem…

Jeśli w naszej firmie obecne są telefony stacjonarne, można jasno określić granice pracy. Zatrudniony, który opuszcza biuro, nie ma obowiązku odbierania telefonów i bycia w kontakcie z klientem, a to okazja, by mógł odpocząć i zregenerować swoje siły. W ogólnym rozrachunku, praca jest o wiele bardziej wydajna. Telefony komórkowe z kolei, tę granicę zacierają, a to może bezpośrednio spowodować spadek efektowności pracy, a w skrajnych przypadkach, nawet do personalnych problemów pracowników.