Dowiedz się o szerokim zastosowaniu płynów do szyb
Większość osób dbających o czystość swoich pomieszczeń, doskonale zna czynność jaką jest mycie okien, a przy tym ma też świadomość tego, że nie jest to takie łatwe. Zwykle okazuje się pracą wyczerpującą oraz dość czasochłonną. Kiedy jednak przygotujemy się do tego należycie, zadanie będzie znacznie prostsze.
Kluczem jest zatem to, aby wybrać odpowiedni produkt, a najlepiej jeśli jest to detergent przeznaczony wyłącznie do mycia szyb, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że na przeszkleniach pojawią się smugi. Płyn do szyb to skuteczny środek, jednak musi być odpowiednio wykorzystany.
Kiedy najlepiej zająć się myciem okien?
Zaleca się, aby zrezygnować z mycia okien wtedy, kiedy atmosferyczne warunki nie są sprzyjające. Bardzo silne promienie słoneczne padające na szybę będą wysuszać wodę, a na powierzchni szklanej będą pojawiać się smugi. Z drugiej strony, mróz powoduje to, że szkło staje się znacznie bardziej delikatne, a w kontakcie z ciepłą wodą może doprowadzić do pęknięć. Kolejnym utrudnieniem będzie tutaj zamarzająca woda. Mycie okien do czas, kiedy często napotyka się na wiele utrudnień, a to smugi, nieprzyjemny zapach płynu, czy też niedoczyszczenia na powierzchni. Deszczowy dzień to także nienajlepsza pora na mycie okien. Zacieki i smugi po opadach mogą bardzo szybko zniweczyć efekty naszej pracy. Naszym sprzymierzeńcem z pewnością nie będzie również wiatr, gdyż ten sprawia, że różnego rodzaju pył oraz kurz będzie osadzał się na powierzchni szyb, a zwłaszcza jeśli w tym samym czasie mamy do czynienia z deszczową pogodą.
Płyn do szyb i jego bardzo wszechstronne zastosowanie
Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, każdy płyn do mycia szyb prezentuje sobą bardzo szerokie zastosowanie. To zatem nie tylko mycie naszych okien, ale też z powodzeniem wykorzystamy je do czyszczenia kryształów, luster, emaliowanych oraz laminowanych powierzchni, szklanych elewacji, szyb samochodowych, czy też elementów z nierdzewnej stali.
W sklepach z pewnością natkniemy się na różnego typu środki do mycia szyb, a to chociażby już gotowe do użycia płyny do szyb w spryskiwaczu, koncentraty do rozrabiania w wodzie, chusteczki nasączane, żele do szyb, a także pianki do szyb. Kluczem jest jednak to, aby zastosowanie wybranego przez nas środka, przynosiło nam satysfakcjonujące efekty. Podczas jego wyboru, powinniśmy kierować się głównie tym, z jaką wielkością czyszczonych powierzchni mamy do czyszczenia, a także jaka jest częstotliwość stosowania oraz jakie są nasze indywidualne preferencje.
Można wyłonić kilka głównych cech, jakie powinien posiadać dobry płyn do szyb. Najlepszy środek tego typu, przede wszystkim musi szybko wysychać, nie pozostawiać nieestetycznych smug, skutecznie czyścić powierzchnię, a przy tym charakteryzować się też w miarę przyjemnym i niedrażniącym zapachem.
Kliencie najchętniej sięgają zarówno po płyny do szyb oraz pianki, które są już gotowe do użycia. Płyn doskonal nada się do czyszczenia sporych, szklanych powierzchni. Jako, że pianka spływa zdecydowanie wolniej istnieje szansa, że będzie ona mieć kontakt z powierzchnią przez dłuższy czas.
Płyn do szyb i jego działanie
Niektórzy zastanawiają się na tym jak to jest, że specyfiki przeznaczone do mycia szyb są aż tak skuteczne, jeżeli chodzi o czyszczenie powierzchni szklanych. Kluczem jest to co dzieje się podczas samego procesu czyszczenia, a dokładnie mowa o oddzieleniu brudu, od powierzchni szyby. Zmienia się wówczas pH powierzchni, co może prowadzić do rozkładu substancji, które mogą składać się na zgromadzony brud. Dodatkowo, dochodzi też do zerwania wiązań wodorowych, które odpowiadają za wiązanie brudu z daną powierzchnią. Większość produktów do mycia szyb prowadzi też do obniżenia twardości wody. To z kolei powoduje, że czyszczona powierzchnia może być lepiej zwilżona, a brud zaczyna się rozpuszczać. Ponadto, płyny do mycia szyb mogą wywoływać także reakcję utleniania brudu.