Czym są rękawy do sterylizacji?

Kiedy mówimy o gabinecie podologicznym, wtedy powinniśmy wiedzieć, że jest on odpowiednio wyposażony oraz powinien spełniać pewne wymagania. Na pewno bardzo ważne jest zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa oraz czystości. W tym celu konieczne jest używanie sterylnych narzędzi oraz takich, które są zdezynfekowane. O tym powinniśmy pamiętać. Powinniśmy o tym pamiętać również w odniesieniu do rękawów do sterylizacji, które są często bardzo nam potrzebne.

Czym są rękawy do sterylizacji?

Możliwe są rękawy do sterylizacji w rozmiarach od 5 centymetrów do nawet 10 centymetrów szerokości. Wiele zależy od tego jak wielkie i szerokie jest narzędzie. Natomiast rękawy do cięcia można kupić w dużych rolkach (200 metrów). Wtedy możliwe jest ich samodzielne dopasowanie. Otóż, rękaw do sterylizacji musi być odpowiednich rozmiarów, żeby korzystanie z niego miało sens. Ważną kwestią jest zakup odpowiedniej zgrzewarki. Wtedy pakiet z obu stron można wygodnie i szybko zgrzać. Warto także pamiętać o tym, że rękaw powinien być zgrzany w ten sposób, żeby na pasku, który został sklejony, nie pojawiły się jakiekolwiek pęcherzyki, dlatego że w czasie trwania procesu sterylizacji taki pakiet można wtedy rozszczelnić. Efektem tego są odpowiednie narzędzia, które są niesterylne.

Torebki do sterylizacji. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Ich nieocenioną zaletą są gotowe torebki/pakiety do sterylizacji. Można je zaliczyć do produktów gotowych. Są one właściwie pocięte i prawidłowo zgrzane z jednej strony. To sprawia, że nie tracimy czasu na samodzielne cięcie rękawów oraz ich zgrzewanie.