Czym kierować się podczas wyboru telefonu konferencyjnego? Polycom oraz wiele innych popularnych marek

Telefon konferencyjny pozwala nam na to, aby realizować spotkania biznesowe i to niezależnie od naszej lokalizacji. To duży komforty, ale i szansa na poczynienie oszczędności. Jakie aspekty są jednak najważniejsze, kiedy przychodzi konieczność wyboru odpowiedniego urządzenia?

Najlepsze wyjście dla Twojego biznesu – konferencyjny telefon Polycom

Z pomocą zaawansowanego technologicznie telefonu konferencyjnego Polycom firmy nie muszą trudzić się w organizowaniu wyjazdów służbowych, dlatego możliwa jest redukcja kosztów, a także pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Co ważne, telekonferencja nie będzie mogła się udać, jeśli nie zaopatrzymy się w sprzęt, który zapewni nam odpowiednią jakość dźwięku podczas połączenia. Bardzo często, dotyczy to także kontaktu sporej ilości osób w jednym momencie.

Należy nadmienić, iż to sprzęt, który różni się od standardowych telefonów biznesowych. Nie mają one typowej słuchawki, natomiast mają w zamian specjalne mikrofony i głośniki, gdzie ich zasięg ma często zakres 360 stopni. Oznacza to, że w rozmowie mogą uczestniczyć wszyscy ci, którzy będą obecni w pomieszczeniu. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tego sprzętu, stąd warto zorientować się, co jest istotne, aby urządzenia te były w stanie spełnić nasze wymagania podczas telekonferencji.

Metraż sali, w której będziemy użytkować nasz telefon

Jeszcze nim zaczniemy poszukiwania najlepszego modeli, warto zdecydować o tym, gdzie dokładnie będą prowadzone nasze wideokonferencje. Gdy pojawiają się pewne wątpliwości, a także zależy nam, aby urządzenie to pozwalało nam na pewną mobilność, najlepiej rozejrzeć się za modelem bezprzewodowym.

Konferencyjne telefony Polycom oraz innych marek, najczęściej będą posiadać odmienny zasięg, w zależności od konkretnego modelu. Określa on, w jakiej odległości od sprzętu mają znajdować się osoby, czy planują brać czynny udział w rozmowie. We wszystkich małych zalkach, wystarczający okaże się urządzenie o zasięgu od 2 do 4 metrów. Jeśli mowa jednak o nieco większych pomieszczeniach konieczne są już telefony, które potrafią zbierać dźwięk z dalszych odległości.

Co ważne, spora część modeli pozwala na zwiększenie zasięgu, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zrobimy to przy pomocy dodatkowych głośników oraz mikrofonów. Tym sposobem, uda się nam przygotować do konferencji, nawet bardzo duże pomieszczenia biznesowe.

Ilość uczestników wideokonferencji

Zasięg naszego telefonu konferencyjnego, jest też uzależniony od liczby osób, która będzie w jednym momencie uczestniczyć w rozmowie. Na ogół, większość modeli określa już pewną liczbą osób, jaką jest w stanie obsłużyć, a ta wynosi zwykle od kilku do kilkudziesięciu. Ewentualne ograniczenia naszego sprzętu, będziemy mogli korygować wspomnianymi wcześniej dopinanymi głośnikami oraz mikrofonami. Mniejsze konferencje, w których udział bierze do sześciu osób, powinien obsłużyć zestaw głośnomówiący, ­który połączymy do smartfona poprzez Bluetooth. W wypadku typowo biznesowych wydarzeń, najbardziej godne polecenia są konferencyjne telefony od Polycom.

Sposób podłączenia sprzętu do sieci

Telefony konferencyjne są dostępne w różnych wersjach, a to bardzo duża zaleta. Dzięki temu, jesteśmy w stanie wybrać taki model, który okaże się dostosowany do infrastruktury technicznej w naszym przedsiębiorstwie. Z pewnością uda się nam odnaleźć właściwy, bez względu na warunku. Biznesowe telefony dostępne są w 3 głównych wersjach.

1. Analogowe. Znane z tego, że bazują one na popularnej i znanej wszystkim sieci telefonicznej.

2. Telefony IP. Mowa tu o modelach telefonów, które wykorzystują sieć VoIP, czyli Voice over Internet Protocol. To nic innego, jak połączenie poprzez sieć internetową.

3. Telefony GSM. Są to wszystkie inne modele, posiadające wejście na popularną kartę SIM.

Jako, że mamy naprawdę duże możliwości co do wyboru, nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby wybrać dokładnie taki model, który będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom.