Co to jest VESDA? Odpowiadamy!

Dzięki nowoczesnym technologiom, które spotkać można dzisiaj na każdym kroku, nie tylko mamy możliwość zwiększenia komfortu codziennego życia, ale również jego bezpieczeństwa – również w przypadku tych największych zagrożeń. Przekonasz się o tym, inwestując w nowoczesny system sygnalizacji pożaru, taki jak VESDA – to właśnie dzięki niemu będziesz w stanie odpowiednio zareagować w przypadku pojawienia się zagrożenia. Oto charakterystyka systemu i wszystko to, co powinieneś o nim wiedzieć!

VESDA – system sygnalizacji pożaru

Na początku wspomniałem o tym, że systemy sygnalizacji pożaru są niezbędne do zabezpieczenia zdrowia oraz życia i nie ma w tym cienia przesady. Rozprzestrzeniający się w budynku ogień może z jednej strony zagrozić zdrowiu przebywających w nim budynku, a z drugiej zniszczyć mienie firmy czy instytucji, dlatego też niezbędne jest błyskawiczne poinformowanie o zagrożeniu straży pożarnej. Jednym z takich systemów, który będzie w tym działaniu skuteczny jest właśnie VESDA – rozwiązanie jednej z najbardziej cenionych na rynku firm, które będzie w stanie spełnić oczekiwania każdego użytkownika.

VESDA to przede wszystkim system, który opiera swoje działanie na zasysaniu powietrza. Dzięki temu jest on w stanie zweryfikować czy powietrze to jest czyste, czy też znajduje się w nim dym – jeżeli tak właśnie jest, zaalarmowane zostają odpowiednie służby. Cały proces przeprowadzany jest w pełni automatycznie, dzięki czemu jego użytkownicy nie muszą podejmować jakichkolwiek działań. Co więcej – system ten, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, może działać również w tych pomieszczeniach, gdzie nie istnieje przepływ powietrza. Dzięki temu jest uniwersalny i sprawdzi się doskonale niezależnie od rodzaju budynku oraz warunków w nim panujących.

UWAGA! Systemy sygnalizacji alarmu mogą być połączone również z systemami gaśniczymi, dzięki czemu dojdzie do natychmiastowego gaszenia ognia – np. za pomocą wody czy specjalnych mieszanek gazów obojętnych.

Dlaczego VESDA?

  • Błyskawicznie wykryje zagrożenie pożarem i zaalarmuje straż pożarną.
  • Jest to rozwiązanie w stu procentach skuteczne i niezawodne.
  • Zapewnia skuteczne działanie w każdym miejscu i bez względu na warunki, panujące w obiekcie.
  • Jest systemem bezawaryjnym i zapewniającym bezpieczeństwo 24h/dobę.

Nie tylko VESDA!

Warto przy tym pamiętać, że na rynku dostępnych jest również wiele innych systemów, nie tylko tych zapewniających skuteczne sygnalizowanie pożaru. Do Twojej dyspozycji są również rozwiązania, dzięki którym zostanie ugaszony ogień, a także dźwiękowe systemy alarmowe, które poinformują o zagrożeniu wszystkie osoby, znajdujące się w danym budynku. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i wybrać takie rozwiązanie, które okaże się najskuteczniejsze.

Jeżeli chcesz korzystać z nowoczesnych systemów przeciwpożarowych, polecamy skorzystanie z usług profesjonalnego i zaufanego serwisu PPOŻ, który zapewni Ci kompleksowe projektowanie i zamontowanie instalacji – dokładnie takiej, która będzie dopasowana do potrzeb Twoich oraz innych użytkowników budynku. Pamiętaj – bezpieczeństwo jest najważniejsze i absolutnie nie wolno na nim oszczędzać!