Baseny ogrodowe wkopywane

Baseny ogrodowe wkopywane – ostrożne wymiary 

Po wykopaniu dziury nadszedł czas, aby wytyczyć basen. Zmierz 2,5 stopy od wykopu dookoła. Korzystając z naszego przykładowego rozmiaru basenu 16×32, wyrównaj obszar basenu 16×32 z obszarem wykopu 21×37. Umieść szpilkę lub kołek w każdym z 4 rogów i sznurek dookoła, aby stworzyć basen.

Gdzie zacząć kopać?

Zwykle chcemy zacząć kopać od głębokiego końca ściany z powrotem w kierunku płytkiego końca. Najpierw wykop zbiornik, a następnie wykop tylną ścianę, podążając za sznurkami wyznaczającymi kąty od głębokiego narożnika ściany do głębokiego dna leja. Wycofując się z głębokiego końca, możesz kształtować ściany boczne, podążając za sznurkiem od końca płytkiego dna do początku dna leja. Alternatywnie, długie ramię koparki umożliwia kopanie głębokich, nachylonych ścian znad basenu. Pracuj powoli na dnie leja samowyładowczego, wykorzystując całą swoją wiedzę, aby wykopać głęboki koniec zgodnie z dostarczaną przez nas specyfikacją kopania.

Wymień linki użyte do zlokalizowania dna leja i użyj pionu, aby dokładnie sprawdzić położenie i zmierzyć głębokość dna leja. Na właściwej głębokości dno basenu powinno być o 2″ głębsze niż głębokość końcowa. Ta głębokość 2″ zostanie wypełniona materiałem wykończeniowym podłogi. Prawdopodobnie będziesz potrzebować płaskich łopat i kielni, aby udoskonalić kąty ścian lub połączenie, w którym łączą się głębokie sekcje ścian. Nie musi być idealny, ponieważ dodasz 1-2″ materiału podłogowego, ale przed rozpoczęciem prac podłogowych powinien być zbliżony do pierwotnego kształtu specyfikacji.

Kształtowanie konturów

Teraz nadszedł czas, aby zacząć kształtować dno leja basenowego i przygotować podłogę na wyłożenie basenu. Zaczynamy od zlokalizowania gotowego poziomu dna basenu, zaznaczając linię na ścianach basenu, które mają zazwyczaj 42 cale wysokości. Zmierz ścianę basenu od góry do punktu na 40″. Za pomocą Sharpie lub Magic Marker narysuj linię wokół ścian basenu, jest to końcowy poziom lub poziom podłogi.

Umieść kołki w czterech rogach basenu, tuż przy ścianie. Poprowadź ciasne żądło między tymi czterema narożnymi kołkami, na poziomie znaku, który narysowałeś na podstawie ścian basenu. Twoje kołki powinny mieć 18-24″ długości, aby nie poruszały się wraz z pociągnięciem za sznurek lub jeśli zdarzy się, że zostaną kopnięte lub przewrócone podczas operacji kopania. Kawałek pręta zbrojeniowego jest zazwyczaj najlepszym materiałem do wykonania tych palików. Za pomocą młota kowalskiego lub młota mocno wbij kołki w ziemię, tak aby 3 cale wystawały nad ziemię.