Baseny ogrodowe wkopywane

Baseny ogrodowe wkopywane – jak zrobić to z głową? 

Jeśli wykopiesz basen na głębokość 8 stóp i trafisz na wodę na poziomie 7 stóp, to co zrobisz, to przekopiesz dno. Wkop się w boczne zbocza o 1 stopę więcej i o 1 stopę głębiej w dolnej głębokości, dzięki czemu twój koniec o głębokości 8 stóp będzie głęboki na 9 stóp. Dostarcz kilka metrów żwiru, co wystarczy, aby przywrócić poziom do głębokości 8 stóp. Czasami to wystarczy, aby rozwiązać problem i pozwolić na kontynuację budowy basenu. Być może będziesz musiał umieścić pompę ściekową na dnie, aby zapobiec przedostawaniu się wody, jeśli sam kamień nie działa.

Zaznacz obszar do wykopania basenu

Przed rozpoczęciem procesu kopania chcesz wytyczyć swój basen VivaPool.pl, aby dokładnie wiedzieć, co i gdzie kopać. Najpierw zaznacz obszar wykopu – jest on zwykle o 5 stóp dłuższy i 5 stóp szerszy niż rzeczywisty rozmiar basenu – farbą lub mąką, czymś, co możesz zobaczyć. Na przykład, jeśli masz basen o wymiarach 16 x 32, Twoje wykopanie wyniesie 21 x 37. Niektóre wypożyczalnie mają maszynę do cięcia darni, której możesz użyć do przesadzenia trawy w innym miejscu, jeśli chcesz. Zdecydowanie chcesz zachować wierzchnią warstwę gleby lub pierwsze 6-12″, która jest lepszej jakości niż głębsza gleba.

Idąc o krok dalej, załóżmy, że chcesz zbudować betonowy taras wokół basenu, 4 stopy po dłuższych bokach i głęboką ścianę końcową i 10 stóp za płytszym końcem, po schodach. Dodając swoją szerokość, mamy 23′ na basen i usztywnienie + 8 stóp tarasu, co daje całkowitą szerokość 31 stóp. Na długość mamy 45′ + 14′ tarasu. 59′ łącznie. Zaznacz ogólny obszar 31′ x 59′ wapnem lub farbą lub 4 palikami i liniami sznurkowymi. Obszar ten obejmuje wszelkie planowane tarasy.

Nadaj kształt 

Po usunięciu wierzchniej warstwy gleby możesz zacząć kopać do płaskiego kształtu pudełka po butach o głębokości 42 cali (wysokość ściany basenu). Otrzymasz duży otwór o 5 stóp dłuższy i szerszy niż rozmiar basenu oraz płaską, a nawet 42-calową głębokość. Wykop obszar do płytkiej głębokości końcowej na całym obszarze basenu. Będziesz także musiał wyrównać ten obszar, więc może to być różna głębokość wokół basenu, jeśli stocznia ma nachylenie.

Możesz wykopać tę część basenu za pomocą ładowarki czołowej lub małej ładowarki o sterowaniu burtowym typu Bobcat. Wykwalifikowany operator będzie miał łatwiej niż ten, który nie jest, jednak jeśli jest miejsce do poruszania się, nawet amatorzy mogą z powodzeniem wykopać basen.